Sinema Haberleri

AKADEMİ, CİDDİ CİDDİ OSCARLARI ERTELEMEYİ DÜŞÜNÜYOR

21 Mayıs 2020 Perşembe 23:07

Oscar ödüllerini dağıtan Amerikan Film Akademisi'nin, önümüzdeki yıl 28 Şubat'ta gerçekleşeceği önceden açıklanmış  Oscar törenini ertelemeyi ciddi ciddi düşündüğü belirtildi. Variety'nin Akademi'ye yakın kaynaklardan aldığı bilgiye göre  93. Oscar Ödülleri'nin Covid-19 salgını sebebiyle ertelenmesinin olasılığı yüksek. 

28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşmesi planlanan törenin ertelenmesi durumunda ne zamana öteleneceği, hangi şartlarda düzenleneceği gibi detaylara haberde yer verilmezken Akademi bu konuda henüz bir açıklama yapmış değil.

Akademi'nin başkanı David Rubin bu konuda şunları söyledi: 'Filmleri değerlendirmeyi ve törenle ödüllendirmeyi çok istiyoruz, ama şu anda gelecekle ilgili elimizde en ufak bir veri yok. Salona konuk olmadan da töreni düzenlemek olası. Ancak değerlendirebileceğimiz film sayısı az ve bu karantina günlerinde sinema seyircisinin yüzde 70'i dijital platormlara kaymış durumda. Her türlü olasılığı değerlendirip en iyi kararı alacağımızdan şüpheniz olmasın'.

 

Nisan ayı sonunda Akademi, Covid-19 salgını sebebiyle gelecek yılki Oscar Ödülleri için birtakım değişikliklere gitmiş, salgından ötürü geleneksel gösterim şansı yakalayamayan filmler düşünülerek Oscar'a aday olabilmek için gerekli olan vizyona girme şartı salgın sona erene kadar kaldırılmıştı.Diğer Haberler